Off-Baza

Piotr Mateusz Wach


Dane kontaktowe: 693377344, pm.wach@gmail.com


Tancerz, aktor, performer, instruktor fitness, pedagog tańca. Tancerz Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK (2015 – 2017), absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie – Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu (2015) oraz krakowskiego Lart Studio (2009). Obecnie freelancer i twórca niezależny.

“Jestem artystą poszukującym, pozostającym ciągle w konflikcie gatunków. Teatr, taniec, sztuki wizualne i film przenikają się w mojej twórczości, unikając jednoznacznej klasyfikacji. W swojej sztuce szukam nieschematycznych rozwiązań scenicznych, nie poddaję się współczesnym trendom. W procesie tworzenia zawsze najpierw ustalam co chcę powiedzieć i dlaczego, później szukam do tego odpowiednich środków. Interesują mnie sytuacje ekstremalne, dzięki którym uzyskuję prawdę ciała fizycznego na scenie. Nie boję się ponosić artystycznego ryzyka, nie szukam uproszczeń i nigdy nie zadowalam się bylejakością. Poszukuję skrajnych możliwości nawiązania dialogu z widzem i wybudzania go ze snu życia, w którym się znajduje.”

Od roku 2017 pracuje w duecie z Jackiem Niepsujewiczem, działając na styku różnych dziedzin sztuki performatywnej. Długofalowy projekt artystyczno-behawioralny Project:Life, który opiera się na doświadczeniu długotrwałej i ekstremalnej zmiany warunków życia.

Materiał nadesłany.

Font Resize
Contrast