Off-Baza

Appendix


Siedziba: Wrocław
Rok założenia: 2013
Dane kontaktowe: tel: 506 823 755 (Ewelina), 506 030 179  (Łukasz), appendix.studio@gmail.com


Appendix Studio zaczynało od działalności edukacyjnej w zakresie edukacji artystycznej – tj. warsztatów teatralnych oraz zajęć przygotowujących do szkół aktorskich. Po pierwszym roku powstała grupa ludzi, którzy dążyli do tego, by robić coś więcej – tworzyć spektakle i występować na scenie. Od tego momentu zrealizowali kilkanaście premier (m.in. „Ciekawe, ciekawe” „Nożownicza”, „Pod przykrywką”, „Quilombo”, „Za zamkniętymi drzwiami” , „Wyścig” , „TO było piękne” oraz „Chippendales”). 

Spektakle „Quilombo” oraz „Po moim trupie” grali  we wrocławskim Teatrze Polskim w ramach projektu „Teatr dla was”. Potem ich premiery odbywały się w teatrze Ad Spectatores we Wrocławiu. Obecnie posiadają już własną, niewielką salę teatralną, przy ulicy Ruskiej 46 we Wrocławiu,w której regularnie występują. 

Obecnie wciąż prowadzą działalność edukacyjną, dzięki której mają możliwość kompletowania niezwykle ciekawego i utalentowanego zespołu. Jednym z celów grupy jest zachęcanie osób nigdy nie związanych z teatrem do jego tworzenia. Wszystkie scenariusze w Appendix są autorskie. Są one też tworzone z myślą o tym, aby każdy z aktorów był usatysfakcjonowany rolą, która zostaje mu przydzielona. 

Materiał nadesłany.