Off-Baza

Scena Kalejdoskop


Krakowski Teatr Uliczny

Siedziba: Kraków
Rok założenia: 1999
Aktualna liczebność zespołu: 4
Dane kontaktowe: ul. Myszala 2, 32-080 Zabierzów,
tel. 508 305 088, biuro@scenakalejdoskop.pl

http://www.scenakalejdoskop.krakow.pl/


Grupa artystyczna Scena Kalejdoskop założona została przez aktora i reżysera Piotra Kulczyka. Zajmuje się realizacją widowisk teatralnych (spektakle plenerowe, uliczne, kostiumo­we) oraz produkcją filmową (film dokumentalny, film reklamo­wy, teledyski). Specjalizuje się przede wszystkim w organizacji parad ulicznych, jarmarków świątecznych, pokazów pirotech­nicznych itp. Grupa jest otwarta na przyjmowanie nowych członków, zainteresowanych szeroko rozumianą akrobatyką.

Spektakle uliczne i plenerowe, eventy oraz film nie wy­czerpują możliwości artystycznych Sceny Kalejdoskop. Istot­nym elementem jej działalności jest szeroko pojęta sztuka au­diowizualna, np. oprawa artystyczna akcji reklamowych. Profe­sjonalizm i zdobyte doświadczenie są chętnie wykorzystywane przez firmy chcące zaangażować w swoich reklamach artystów szczudlarzy, mimów, tancerzy ognia, animatorów, żonglerów, cyrkowców, śpiewaków, konferansjerów. A tych w Kalejdosko­pie nie brakuje.

Popularnym spektaklem plenerowym grupy jest Serce Don Juana z udziałem aktorów na szczudłach, grany w blisko dwustu miastach Polski. Kolejne produkcje to na przykład prze­siąknięte orientalnym mistycyzmem widowisko kostiumowe Circo Amaro, przedstawienie dla dzieci Graal, widowiska bożo­narodzeniowe Jasełka na wysokościach oraz Pierwsza Gwiazdka, widowisko plenerowe Eunika w krainie cyrku oparte na moty­wach Alicji w Krainie Czarów. Ze względu na swoją mobilność teatr często gra poza Krakowem.