Off-Baza

Studio Dono


Siedziba: Kraków
Rok założenia: 2008
Sala: Praska 52
Największa impreza: Dni Komedii dell’Arte
Dane kontaktowe: Studio Dono S.C. ul. Armii Krajowej 31/18, 30-150 Kraków, tel. 606 356 789, biuro@studiodono.pl

https://www.facebook.com/trupakomedianty/


Studio Dono to atelier teatralne założone przez małżeń­stwo aktorskie Agnieszkę Cianciarę-Fröhlich i Jonathana Fröhli­cha, absolwentów École Internationale de Théâtre Jacques Lecoq w Paryżu. Twórcy kierują się ideą rozwoju aktora jako artysty otwartego na doskonalenie warsztatu oraz poszukiwa­nie nowych impulsów. Większość spektakli grupy ma charakter mobilny. Jak piszą o sobie: „Korzystając z różnorodności naszej edukacji teatralnej, tworzymy spektakle w różnych konwen­cjach i stylach oraz dla różnorodnej publiczności”.

W repertuarze teatru znajdziemy m.in. spektakle: Gino i Suzi, czyli kochaj sąsiada swego jak siebie samego (klaunada dla młodszych widzów), Pan i sługa, czyli kto pragnie wszyst­kiego, wszystko stracić musi (w tradycji komedii dell’arte), Upside – Down (na podstawie dramatu Mirosława Majewskiego o małżeństwie artystów przeżywających kryzys), Baśń o szczęś­ciu (alegoryczna opowieść o dwóch rycerzach poszukujących Czterolistnej Koniczyny) oraz Gdybyś tu był, mój brat by nie umarł – wariację na temat sióstr Łazarza. To przede wszystkim repertuar komediowy, w wielu miejscach odnoszący się do kla­sycznej włoskiej komedii.

Studio prócz grania spektakli w ramach teatralnego ate­lier prowadzi warsztaty, treningi aktorskie oraz szkołę komedii dell’arte. W latach 2007-2009 studio współpracowało z AEGEE – Europejskim Forum Studentów, prowadząc zajęcia podczas corocznych międzynarodowych wymian teatralnych. Dono organizuje Dni Komedii dell’Arte, w których programie oprócz spektakli odbywają się warsztaty i lekcje teatralne.