Off-Baza

Teatr Marebito


Miejsce: Warszawa
Sala: brak stałej siedziby
Rok założenia: 2005
Aktualna liczebność zespołu: 6
Dane kontaktowe: Ada Kabza, adakropka@gmail.com

http://www.marebito.pl/pl


Założycielkami Marebito są Adrianna Kabza i Elżbieta Jabłońcka. Teatr narodził się w 2005 roku przy przy Fundacji Sztuki Marebito. Istotna dla jego początków była praktyka tańca i śpiewu tradycyjnego japońskiego Teatru Nō i warsztaty z mistrzem Akirą Matsuim. 

Grupa inspiracje czerpie z poszukiwań międzykulturowych i egzystencjalnych. Charakterystyczne dla działalności Teatru Marebito jest skupianie się na ruchu i szeroko pojętym geście. Spektakle cechuje zwrot w stronę tradycji teatralnych przy jednoczesnym korzystaniu ze współczesnych technik performatywnych. Szczególna uwaga poświę­cana sztuce japońskiej nie przesłania możliwości korzystania z innych źródeł. 

W dorobku grupy znajdują się takie sztuki jak Taniec głupca, Serce dzwonu, Opowieść o kobiecie, która tańczy Pani Koch, Sen nocy letniej. Reżyserką najważniejszych spektakli grupy była Elżbieta Jabłońska. Teatr zaprasza do współpracy także artystów z zagranicy. W latach 2006-2012 głównym środ­kiem utrzymania grupy były konkursy samorządowe. Aktualnie finansuje się ze środków własnych.