Off-Baza

Teatr Piktogram


Siedziba: Opole
Rok założenia: 2003
Sala: Młodzieżowy Dom Kultury
Dane kontaktowe: Teatr Piktogram,
Targowa 12, 45-067 Opole,
tel. 510 048 256, mdk@mdk.opole.pl, www.mdk.opole.pl

https://www.facebook.com/TeatrPiktogram/


Teatr Piktogram składa się przeważnie z licealistów i stu­dentów. Jego założycielem i dyrektorem artystycznym jest absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu oraz Pań­stwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, reżyser, aktor, autor piosenek i założyciel kabaretu Teka Dariusz Kowcun.

Zespół uczestniczy w międzynarodowych projektach teatralnych i warsztatach. Wyjeżdża ze spektaklami na ogólno­polskie przeglądy. Widowisko Faust przyniosło mu Grand Prix przeglądu Krzykowisko 2013 (odtwarzający w nim główną rolę Dawid Baroyan zdobył tytuł Osobowości Krzykowiska). Oprócz tego teatr jest laureatem Tyskich Spotkań Teatralnych ze spek­taklem Recykling, czyli noclegownia nr 5 na podstawie dramatu Sławomira Mrożka Striptease, wygrał też ogólnopolski Festiwal Amatorskich Teatrów Dorosłych „Trybuna Teatru”.

Teatr Piktogram w swej twórczości korzysta z różnych technik, estetyk i środków scenicznych. Przedstawienia najczęś­ciej nie są oparte na słowie i mają minimalistyczną scenografię, stawiając na ruch aktorów, mowę ciała oraz odpowiednio do­braną oprawę muzyczną. Teatr jest ciągle otwarty na nowych członków.