Off-Baza

Inicjatywa Sceniczna Fruuu


Siedziba: Zielona Góra
Rok założenia: 2009
Sala: klub Krzywy Komin
Aktualna liczebność zespołu: 11
Największa impreza: Lubuskie Warsztaty Improwizacji, Woodstockowe Warsztaty Improwizacji
Dane kontaktowe: Inicjatywa Sceniczna Fruuu,
ul. Fabryczna 13b, 65-410 Zielona Góra,
tel. 987 654 321, kontakt@fruuu.pl

http://fruuu.pl/


Inicjatywa sceniczna Fruuu pojawiła się w Zielonej Górze w 2009 roku. Ma otwarty charakter, więc liczba jej członków ciągle wzrasta. Obecnie to 11 osób. Wśród nich są m.in. aktor improwizujący i filmowy, kabareciarz, kompozytor, aktywista społeczny Kajetan Suder, muzyk Łukasz „Skrzypek” Dołęga, animator kultury, improwizator i kabareciarz Maciej Wojcie­chowski, trener technik improwizacji, aktor kabaretowy, coach Michał Malinowski oraz autor piosenek i działacz kulturalny Patryk Cyplik.

Grupa specjalizuje się w improwizacji scenicznej. W jej repertuarze znajdują się różne formy: od scenek odgrywanych na życzenie publiczności po całe improwizowane przedsta­wienia (Fruuustracje Henia) czy nawet improwizowany musical (West Side Sorry). Zespół bardzo często i chętnie występuje na różnych festiwalach improwizacji. Brał udział w Festiwalu Sztuk Niebanalnych i Festiwalu Sportów Teatralnych „3,2,1 Im­pro”. Oprócz tego uczestniczy w ogólnopolskiej „Impro Lidze” organizowanej przez Fundację Graj oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

Członkowie Inicjatywy są pomysłodawcami i realizato­rami licznych warsztatów improwizacji, w tym tych najwięk­szych w Polsce, które odbywają się w ramach Akademii Sztuk Przepięknych na Przystanku Woodstock. Każdej jesieni zespół organizuje też cykl Lubuskie Warsztaty Improwizacji.