Off-Baza

Teatr Rozrywki Trójkąt


Siedziba: Zielona Góra
Rok założenia: 2010
Sala: przestrzeń Zaułku Artystów „Krzywy Komin”
Aktualna liczebność zespołu: ok. 14
Dane kontaktowe: Teatr Rozrywki Trójkąt,
ul. Fabryczna 13a, 65-410 Zielona Góra,
tel. 504 023 720, 501 768 493,
art@teatr-trojkat.pl, teatruhuru@wp.pl

https://www.teatr-trojkat.pl/


Teatr Rozrywki Trójkąt w 2010 roku założył absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, aktor i dziennikarz radiowy Artur Beling, autor książek Jak zostać Dobrym Magiem, a nie Złym Czarownikiem (2009) i Sztuka wystąpień publicznych (2010) oraz dwóch pod­ręczników: Teatr dla wszystkich – podstawy techniki scenicznej i Pantomima – podstawy. Teatr prowadzi wraz z Beatą Beling, absolwentką Akademii Teatralnej w Warszawie – Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, aktorką, reżyserką i autorką scenariuszy teatralnych.

Pierwszymi premierami teatru były: Ktoś pana uwielbia, panie Chopin (2010 – Rok Chopinowski) oraz Scenki z Zoszczenki (2010, reż. Grzegorz Matysiak). Zgodnie z nazwą teatr najczęś­ciej sięga po formy komediowe, chociaż w dorobku ma też spektakle poważniejsze. Gra niemal w całej Polsce.

Znaczna część premier w Teatrze Rozrywki Trójkąt prze­znaczona jest dla dzieci. Są to zazwyczaj przedstawienia kame­ralne, grane w składzie dwu – lub trzyosobowym, często in­teraktywne. W obecnym repertuarze znajdują się tak klasyczne pozycje jak: Szewc Dratewka, Księżniczka na ziarnku grochu, Kot w butach, ale też Mucha przed sądem i spektakl plenerowy dla starszych dzieci Wyspa piratów. Spektakle oprócz rozrywko­wego mają też wymiar edukacyjny. Taka jest chociażby Wielka tajemnica, której autorzy sięgają po interesujące wydarzenia z historii kraju. Dla dorosłych natomiast w ofercie znajdziemy autorski program kabaretowy Artura Belinga Teksty z niczego czyli z głowy, autorski program estradowy I nam wolno śpiewać też oraz przedstawienie Trzy świnki według Gunnara Hayena. W repertuarze są też monodramy i widowiska uliczne. Teatr prowadzi warsztaty dla dzieci i dorosłych, w tym warsztaty reżyserii dla nauczycieli i instruktorów, przygotowania do kon­kursów recytatorskich, zajęcia pantomimy oraz teatru plastycz­nego i lalek.