Off-Baza

Fundacja Pomysłodalnia


Siedziba: Rumia
Rok założenia: 2013
Dane kontaktowe: ul. Ks. Ormińskiego 61, 84-230 Rumia,  
tel. 608661616, pomyslodalnia@gmail.com


Fundacja Pomysłodalnia działa formalnie od 2013 roku, ale tworzą ją aktywiści czynni kulturalnie i obywatelsko od wielu lat. Działania Fundacji odbywają się poza nią – w teatrach instytucjonalnych, domach kultury, szkołach. Fundacja jako producent spektakli teatralnych jeździ po kraju i za granicę, prezentując poszczególne tytuły. Działania fundacji to przede wszystkim szeroko pojęta kultura, edukacja, a także działania społeczne. 

Do strategicznych działań fundacji należą starania o powołanie Obywatelskiej Rady Kultury przy marszałku, wypracowanie strategii pomocy offowi na Pomorzu poprzez działania systemowe, a także powołanie do życia domu offu. 

Członkowie fundacji powołali do życia bardzo aktywne społecznościowe grupy na FB – Teatr jest nasz (jako odzew przeciwko wycofaniu kandydatury Romualda Wiczy-Pokojskiego na dyrektora Teatru Horzycy) oraz Teatr na Pomorzu. Fundacja rozwija się dzięki wsparciu dotacyjnemu (urzędy miast, MKiDN, NCK) oraz własnym działaniom (sprzedaż spektakli, koordynacja merytoryczna działań zleconych, współpraca międzynarodowa).

Materiał nadesłany.