Off-Baza

Kamila Klamut


Siedziba: Wrocław
Aktualna liczebność zespołu: 1
Największa impreza: Festiwal Teatralny „Ode”
Dane kontaktowe: Kamila Klamut, kamila@teatrzar.art.pl,

kamilaklamut.pl


Kamila Klamut jest absolwentką kulturoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim. Od połowy lat 90. ściśle związana z Ośrodkiem Badań Twórczości Jerzego Grotowskiego i Poszukiwań Teatralno-Kulturowych (od 2007 roku Instytut im. Jerze­go Grotowskiego). Na zaproszenie Grzegorza Brala i Anny Zu­brzycki w 1996 roku uczestniczyła w pracach nad powołaniem Teatru Pieśń Kozła oraz grała w pierwszym spektaklu zespołu: Pieśń kozła – dytyramb.

Od 1999 roku współpracuje z Jarosławem Fretem, z któ­rym podróżowała po świecie w poszukiwaniu najstarszych pieśni. Jest współzałożycielką Teatru ZAR. Gra we wszystkich częściach tryptyku Ewangelie dzieciństwa oraz w projekcie Armi­ne, Sister. Realizowała program BodyConstitution w Instytucie Grotowskiego.

W lutym 2014 roku miała miejsce premiera jej autor­skiego spektaklu Camille, inspirowanego życiem i twórczością francuskiej rzeźbiarki Camille Claudel, a stworzonego wraz z Marianą Sadovską, pieśniarką i aktorką ukraińską, oraz Ewą Pasikowską, niegdyś aktorką Teatru ZAR. Spektakl Camille został nagrodzony na Edinburgh Fringe Festiwal 2016 nagrodą LU­STRUM oraz spotkał się z ciepłym przyjęciem szkockiej prasy.

We wrześniu 2014 roku Klamut podjęła współpracę ze Studiem Matejka i zagrała w Harmonii przeciwstawień – Polsce w reżyserii Mateja Matejki. Natomiast w kwietniu 2015 roku na zaproszenie Milana Kozanka wzięła udział w Couch Corner Performance, projekcie tanecznym, który odbył się podczas fe­stiwalu Cyrkulacje.