Off-Baza

Klub Komediowy


Miejsce: Warszawa
Rok założenia: 2014
Dane kontaktowe: Nowowiejska 1, 00-643, Warszawa, 
tel. 573 953 272, kontakt@komediowy.pl


Klub Komediowy działa przy Placu Zbawiciela w Warsza­wie. Klub to scena, bar i kawiarnia. Codziennie można tu przyjść na spektakle, które są różnymi formami komedii na żywo, a przy okazji coś zjeść, napić się kawy, wina. Na scenie klubu zobaczyć można teatry improwizowane (Klancyk, Hofesinka, Hulaj, Humbuk, Hurt Luster), stand-uperów (Stand-Up Polska), kabaret literacki (Fabularny przewodnik po), skecz show (Nie­które Długopisy Piszą Wolniej, Wszystko Będzie Dobrze), kon­certy, spektakle teatralne i inne inicjatywy sceniczne, które są nowością na warszawskiej scenie teatralnej i klubowej.

Prezentowane formaty i spektakle są oryginalnymi pro­dukcjami: Bitwa na dubbingi, Musical improwizowany, Mała gra o nic (teleturniej) i inne. W niedzielne poranki zespół improwi­zuje dla dzieci w cyklu programowym Nikt Nic Nie Wie (czyli Klub Komediowy Dla Dzieci). Na scenie Klubu Komediowego gościli m.in. Janusz Gajos, Jacek Fedorowicz, Szczepan Twar­doch, Marcin Masecki, Mariusz Szczygieł, Jakub Żulczyk i inni.

Klub Komediowy stara się pokazywać to, co najciekaw­sze w niezależnej komedii, eksperymentować, wypracowywać nowe formaty, a inspiracji szukać w tym, co najlepsze w prze­szłości polskiej komedii. W repertuarze znaleźć można improwi­zacje, monodramy, spektakle i dubbingi, m.in. Wieczór krótkich gier, Co modna pani wiedzieć powinna, Dubbingi sejmowe.

Klub Komediowy finansuje swoją działalność ze środków własnych.